Firmast

Karukäpa Puukool pakub Teile ilupuid, millised sobivad nii linnahaljastusse kui ka koduaeda. Puukool tegutseb aastast 1998  ning seega on meil juba 20 aastat kogemusi  puude kasvatamisel Eestis. Karukäpa Puukool asub Jõgeva maakonnas, mis on üks  külmematest piirkondadest Eestis. Kuna puud on kasvatatud külmas piirkonnas, siis võib kindel olla, et puud peavad talvekülmadele hästi vastu ka mujal Eestis.

Osa puudest on kasvatatud istutuskottides ning nende ümberistutamisel on järgmised eeliseid:   1. Kui tavameetodil kasvatatud puu väljakaevamisel saavad sageli 75 – 80 % juurtest kas läbi lõigatud või vigastatud, siis kotis kasvatatud istikul säilivad juured  95 – 100 % ulatuses. 2. Juurestik on väga tihe ja kompaktne. 3. Suurel puul on suhteliselt väike mullapall, mistõttu on teda kergem  käsitseda – koti  tõstmine on jõukohane kahele inimesele. 4. Istutamiseks  sobiv aeg on kevadest sügiseni. 5. Kotist vabanemisel juurdub puu kiiresti ja edasine  kasv  uues pinnases on  väga intensiivne.

Suuremad puud on välja kaevatud spetsiaalse masinaga, mis minimaliseerib vigastusi juurtele. Mullapall on pakitud  džuutkangasse (jute) ning selle peal asetsevasse traatvõrku. Nimetatud kangas laguneb mullas mõne kuuga  ning  traadist võrk paari aastaga. Istutamise käigus tuleb ainult kangasse tehtud sõlm mullapalli pealt lahti siduda ja võrgu ülemine jäme traat katki lõigata ning eemaldada.

Puude valik on koostatud nii, et see vastab Eesti tingimustele. Kõigil müügil olevatel ilupuudel on mingi eripära  –  kas kirju või värviline leht, ilus õis, omapärane vili, kaunis sügisvärv või eriline võra kuju.